משלוח חינם לנקודת איסוף בקנייה מעל 220 ₪

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסיפור של סגפרדו מתחיל במטעים

גלו את הקפה של סגפרדו והמסע המדהים שנדרש כדי להיכנס לספל הקפה שלכם!

קפה הוא אחד המוצרים הנצרכים ביותר בעולם, הוא מעורר אינטליגנציה יצירתית ודינמית ומהווה דרך מושלמת לעורר את החושים בכל שעה במהלך היום. במסורת האיטלקית, קפה הוא משקה מאוד חשוב אשר נצרך בכל יום בחלקים שונים של העולם על פי מנהגים ומסורות שונות.


בחברת סגפרדו זאנטי, עובדים קשה בכל יום בכדי לספק לכל העולם קפה איכותי למעלה מ- 40 שנים, ומאמינים כי רק הכנת קפה אינה מספיקה, כמו רוב הדברים המדהימים שאנו נתקלים בהם בחיי היום יום שלנו, הכל מתחיל מזרעים שהופכים לצמח, אשר ממנו קוצרים את פולי הקפה.

פולי הקפה של סגפרדו
צמח הקפה של סגפרדו

צמח הקפה

כמו רוב הדברים המדהימים שאנו נתקלים בהם בחיי היום יום שלנו, הכל מתחיל מזרעים שהופכים לצמח, אשר ממנו קוצרים את הפרי.
ערביקה ורובוסטה הם הזנים הנפוצים ביותר של צמח הקפה, אשר גדל בחצי האי ערב, לאורך קו המשווה. לצמח הקפה יש עלים בצורת אליפסה ופרחים לבנים ריחניים המסודרים באשכולות. הפרי דומה בצורתו לפירות יער ומכיל בתוכו שני זרעים.

עיבוד חקלאי של צמח הקפה

האקלים החם והלח מאפשר לעבד את הצמח הקסום הזה. התנאים הטובים ביותר לצמיחתו הינם אדמה לחה והגנה בפניי הרוח. איכות זן הערביקה תלויה בגידול בגובה משתנה בין 900 ל 1200 מטרים, וזן הרובוסטה לרוב גדל במישור מתחת ל 500 מטרים, מעל לגובה פני הים.
צמחים אלה יכולים לגדול עד לגובה של 10 מטרים, אך לרוב הם נגזמים סביב גובה 3 מטרים בכדי להקל על הקציר. במהלך השנה, נקבל מהצמחים שתיים או שלוש פריחות: הזמן החולף בין פריחה לבין הבשלת הפרי משתנה משישה עד ארבעה עשר חודשים.
באזורים בדרום אמריקה נמצא בעיקר ערביקה, ובאפריקה, הודו, אינדונזיה וויאטנם רובוסטה.

מטע קפה
מטחנת קפה

קטיף הקפה

ישנן מספר שיטות קטיף שונות בהן הפירות הבשלים נקטפים ונבחרים באופן ידני. אחת שיטות הקטיף מורכבת מבחירה ידנית של כל פרי ופרי, סוג נוסף של קטיף הינו הסרה, לשיטה זו נחוצה הבשלה בינונית של הפרי, מכיוון שהפרי נקרע מהענפים.
השיטה השלישית האפשרית היא קציר בעזרת מכונה, שיטה זו מבוצעת במטעים גדולים כאשר השורות רחוקות אחת מהשנייה. המכונה מנערת את הצמחים וגורמת לפירות הבשלים ליפול על הקרקע.

תהליך סחיטת פולי הקפה

מכל הפירות שנקטפו, רק הטובים ביותר נסחטים ומוכנים לשימוש לתהליך העיבוד עבור פולים איכותיים. שיטת הסחיטה יכולה להיות יבשה או רטובה.
בתהליך היבש הפירות נפרשים בחוץ עד להתייבשות, ולאחר מכן מנופים, מפוצחים ועוברים שוב דרך מסננת שמפרידה את הפולים מהקליפות.
בתהליך הרטוב עוברים מים דרך צינורות ובסופם הפירות עוברים דרך מסננת. לאחר מכן הם עוברים, במשך כמעט יומיים, מספר שטיפות כדי להסיר את שכבת הסוכר. לבסוף, הם מיובשים בשמש או באופן מלאכותי ונקיים מכל המשקעים.

פולי הקפה
פולי קפה של סגפרדו

בחירת פולי הקפה

לאחר שהתקבלו פולים, הם נבדקים אחד אחד ורק הטובים ביותר מעובדים עד להשגת תערובות הקפה המעולה של סגפרדו זאנטי. התהליך של ברירת הפולים הכרחי כדי לנפות פולים פגומים וקליפות.
הבדיקות העיקריות שעוברים פולי הקפה הירוקים הן באמצעות מכונות לייזר אשר עוזרות לנפות את הפולים שאינם עומדים בפרמטרים המוסכמים.

קליית הקפה

קליית קפה הינה אמנות באמצעותה כל תערובת מתאפיינת בארומה המסוימת. עבור חברת סגפרדו זנטי קליית קפה פירושה להיות במחקר וחדשנות טכנולוגית תמידית.
בתהליך הקלייה, הפולים הגולמיים מועברים למכונות הקלייה, שם הם מחוממים ומעורבבים כל הזמן עד שהחום מגיע ל-200-230° מעלות.
באמצעות תהליך הקלייה, נוצרים הרכיבים הארומאטיים של הקפה, אשר מאבדים את החומציות ומשתלטים על הטעם המר ובאים לביטוי יותר כאשר הקפה קלוי יותר.

מכונה לטחינת קפה
פולי קפה בצבעים

תערובות קפה

כדי לקבל את התערובת הרצויה צריך ניסיון וידיים מיומנות, לחברת סגפרדו זאנטי יש את שניהם. תהליך הערבוב מורכב ממיומנות מדידה של הזנים השונים של קפה גולמי או קלוי בכדי לקבל תערובת מסוימת. לכל סוג של קפה, חברת סגפרדו זאנטי מספקת תערובת ספציפית אשר הוקמה על ידי קבוצת מומחים.

 

טחינת הקפה

לכל תערובת קפה יש סוג טחינה מדויק, מכיוון שכל פרט הוא חשוב כשמדובר בקפה איכותי. סוג הטחינה תלויה בשימוש וביעוד של אבקת הקפה.
בהכנת הסנן (הפילטר), הטחינה חייבת להיות מאוזנת לפי סוג הקפה וסוג המכונה: עבור מקינטה הטחינה צריכה להיות בינונית, עבור אספרסו עדינה וכן הלאה.

תערובת קפה טחון
אריזת פולי קפה

אריזת הקפה

במקרה של קפה, אפשר “לשפוט את הספר לפי הכריכה שלו”!
כל מגוון הקפה של חברת סגפרדו זאנטי ארוז בדרך הטובה ביותר, כדי לשמור על מאפייניו.
עבור סוגי קפה שונים, יש צורך בשיטות אריזה שונות. עבור פולי קפה משתמשים בחברת סגפרדו זאנטי בשקיות שסתום המאפשרות לפחמן הדו חמצני לדלוף ולמנוע כניסה של חמצן או אדי מים. עבור אריזת קפה טחון, האריזה היא בדרך כלל תחת ואקום ועבור קפסולות של סגפרדו, אורזים כל אחת בנפרד על מנת לשמור על טריות הקפה הנטחן עד לרגע הכנתו.

למידע וייעוץ לעסקים
הטופס נשלח בהצלחה!
דילוג לתוכן