משלוח חינם לנקודת איסוף בקנייה מעל 220 ₪

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה הרגלי צריכת הקפה שלכם אומרים על האישיות שלכם?

מה הרגלי צריכת הקפה שלכם אומרים על האישיות שלכם?

עשרות מחקרים נכתבו על הרגלי צריכת הקפה, מה שברור בוודאות הוא כי כוס הקפה שלנו אומרת לא מעט על האישיות שלנו ועל ההרגלים הקטנים שמנהלים לנו את החיים. הגיע הזמן לבדוק – מה הרגלי צריכת הקפה שלכם מספרים על האישיות שלכם?

“הפוך חלש, בלי קצף, עם חלב סויה ובכוס זכוכית בבקשה”. לא צריך להיות דוקטור לפסיכולוגיה כדי להבין כי מי שאוהב את הקפה שלו ככה, כנראה אוהב להיות בשליטה…. ובכל זאת פסיכולוגית קלינית אמריקאית ביקשה לבחון את הקשר בין סוג הקפה שאנשים שותים לבין אישיותם.

המחקר בדק את מנהגי צריכת הקפה של 1,000 אנשים, בעלי תכונות אישיות ואופי שונים והתפרסם בספרה של הפסיכולוגית ד”ר ראמני דורבסולה, המבטיח לקוראיו שאם ישנו את גישתם למזון, חייהם ישתנו אף הם.

בעיתון הטלגרף הבריטי נכתב כי בעת המחקר בחנה דורבסולה, בין היתר, את מידת המוחצנות והמופנמות של שותי הקפה, הסבלנות שלהם, הנטייה לפרפקציוניזם, רגישות, חמימות, ערנות וביטחון עצמי מופגן. משתתפי המחקר התבקשו להסביר כיצד הם מתנהגים במצבים יומיומיים כגון המתנה בתור ארוך, תכנון ארוחת ערב רבת משתתפים או בסוף שבוע שגרתי. בנוסף על כך, הם נשאלו על הרגלי צריכת הקפה שלהם. התוצאות הראו כי אנשים עם קווי אופי דומים נוהגים לבחור במשקאות דומים.

כמה ממצאים מעניינים… בדקו איפה אתם?

שותי האספרסו למשל, הם בדרך כלל אנשים מעשיים, ישירים, גלויים ודוגלים בפשטות. הם סבלניים ויעילים לרוב, אך לא אוהבים שינויים. בנוסף, לעיתים נוטים למצבי רוח ולשמרנות.

אלו אשר מזמינים מנה כפולה של קפה נטול, קפה עם חלב סויה, קפה עשיר בקצף או מינים אחרים של כוסות קפה “מיוחדות” נוטים להיות כפייתיים ואוהבים להיות בשליטה. הם מדקדקים בפרטים, שואפים לשלמות, נוטים לדאגנות ולרגישות יתר. הם מרוכזים בעצמם ובמראם החיצוני. מנגד, הם מודעים לבריאותם ומנהלים אורח חיים בריא יותר מצרכני הקפה האחרים.

שותי הקפה ההפוך נוטים לנוירוטיות ומשקיעים מאמצים רבים בריצוי הסובבים אותם. הם משתדלים מאוד לעזור לאחרים, בעלי גישה חיובית לחיים, נמשכים לנוחות אבל לא תמיד דואגים לעצמם.

מי שבוחרים בקפה קר ומתוק, כמו האייס־קפה, הם צעירים בנפשם ובעלי ביטחון עצמי גבוה. הם אוהבים לנסות דברים חדשים, בעלי דמיון מפותח, אך פזיזים בהחלטותיהם. בנוסף, המחקר קבע כי הם בדרך כלל “קובעי מגמות”.

אחרונים חביבים – שותי הקפה הנמס – טיפוס נפוץ במיוחד בארצנו. אלו אנשים רגועים, לעתים רגועים מדי, שמעדיפים לדחות ביצוע מטלות וגרועים בתכנון.

למרות כל האמור לעיל, הד”ר דורבסולה ציינה שהרגלי צריכת הקפה לא מגדיר את האישיות באופן חד משמעי, וכי גם חובבי הפוך יכולים להיות שתלטנים.

למידע וייעוץ לעסקים
הטופס נשלח בהצלחה!
דילוג לתוכן